• Hesabınız yok mu?
  • Hemen Bir Hesap Oluşturun!
KİŞİSEL BİLGİLERİNİZ

İsim

Soyisim

E-Posta Adresi

Telefon Numarası

Şifre

Şifre (Tekrar)

ADRES BİLGİLERİNİZ

Ülke

İlçe

Şehir

Posta Kodu

Adres

Adres devamı

DİĞER BİLGİLERİNİZ

Firma AdıJoin our mailing list

We would like to send you occasional news, information and special offers by email. To join our mailing list, simply tick the box below. You can unsubscribe at any time.

Sözleşmenin Konusu ve Süresi

İş bu sözleşmenin konusu Genç Host'tan hizmet alan kullanıcıların ve Genç Host'un haklarını korumaya yönelik hükümlerdir. İş bu sözleşme kullanıcının sipariş verip ödeme kanallarından herhangi birini kullanarak ödeme yapmasıyla başlar ve tercih edilen hizmet periyodu (aylık/yıllık vb.) bitiminde sona erer.

Madde 1 - Hizmet Teslimatı

Domainler (Alan Adı) 1 Saatte ve Domain Biriminin Mesai Saatleri (11:00 - 22:00) İçerisinde Açılır. Verilen bilgilerin eksiksiz olması durumunda sipariş işleme alınır, daha sonra Genç Host Kredi Kartı ve Havale (ödeme bildirimi yapılması halinde) ile yapılan ödemelerde anında kurulum garantisi verse de olası bir sistem hatası veya herhangi bir sorunda hizmet teslim işlemi 48 saate kadar çıkabilmektedir. Kullanıcının bu süre zarfı boyunca herhangi bir hak idda etmesi mümkün değildir. EFT ile yapılan ödemelerde, ücret belirtilen banka hesaplarımıza giriş yaptığı andan itibaren (ödeme bildirimi yapılması halinde) Genç Host'un taahüt ettiği teslimat süresi başlar. Kullanıcı kaynaklı herhangi bir hatada (eksik bilgi gönderimi, ücretin eksik gönderilmesi vb.) işlem süresi daha da uzayabilmektedir, bu sebepten sipariş esnasında bilgilerinizi doğru girdiğinize ve ödemenizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınıza emin olun. Kullanıcı hatasından kaynaklı uzayan teslimat sürelerinden Genç Host sorumlu değildir.

Madde 2 - Barındırılan İçerik

Genç Host sağladığı tüm hizmetleri Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na göre düzenlemektedir. Genç Host'un Türkiye konumlu sunucularında Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı içerik barındırmak kesinlikle yasaktır. Türkiye konumlu sunucularımızda pornografik/erotik içerikler barındırmak yasaktır. Sunucularımızda hack/hacking için kullanılan zararlı içerikler barındırmak yasaktır. Sunucularımızda kimlik avı/phishing/sahtekarlık/dolandırıcılık için kullanılan zararlı içerikler barındırmak yasaktır. Sunucularımızda barındırılan içeriklerde herhangi bir telif/tescil hakkına aykırı tutumlar sergilemek yasaktır. Yukarıda bulunan durumların tespiti halinde Genç Host, hizmetinizi bilgi vermeden ve ücret iadesi yapmadan sonlandırma hakkını saklı tutar. Eğer Genç Host'tan satın alınan hizmetlerde bu gibi içeriklerin barındırıldığını düşünüyorsanız veya telif hakkı sahibiyseniz [email protected] adresine e-posta göndererek şikayette bulunabilirsiniz. Hizmetlerimizi kullanarak barındırılan tüm içeriklerden kullanıcı sorumludur ve herhangi bir durumda Genç Host hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Oluşabilecek herhangi bir yasal süreçte kullanıcı, Genc Host'un tüm maddi/manevi zararalarını karşılamakla yükümlüdür. Genç Host sunucularında kullanıcı tarafından barındırılan herhangi bir içeriğin Genç Host'a ve hizmetlerine zarar vermesi durumunda kullanıcı, oluşabilecek tüm maddi/manevi zararı karşılamakla yükümlüdür.

Madde 3 - Yedekleme ve Veri Kaybı

Genç Host sağladığı hiçbir hizmette yedek alma sorumluluğunda değildir. Yedekleme ile ilgili yazılan pazarlama mesajları ve verilen yedekleme hizmeti tamamen kullanıcıya kolaylık olması amacıyla sunulmuştur, Genç Host yedekleme konusunda asla garanti vermez. Bu sebepten, Genç Host yaşanacak herhangi bir veri kaybında kesinlikle sorumlu tutulamaz. Web siteleri için otomatik yedekleme hizmeti çalıştırılmamaktadır, web sitelerinin yedeği tarafımızca hiçbir şekilde alınmaz.

Madde 4 - Taşıma İşlemi

Site taşıma hizmetlerde Genç Host başarılı ve hızlı bir taşıma gerçekleştirmek için elinden geleni yapmaktadır. Yine de site taşıma işleminin süresi belirsiz olduğundan ve bazı zamanlarda zor ve meşakatli bir iş olabileceğindan taşıma süresi konusunda Genç Host herhangi bir garanti vermemektedir. Genç Host veri taşıma işlemlerini özenle gerçekleştirse de istenmeyen durumlarda taşıma sırasında oluşabilecek veri kayıplarından ve/veya sistem hatalarından Genç Host sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda Genç Host'un hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Madde 5 - Destek Kapsamı ve Süresi

Genç Host'un satışını yaptığı tüm hizmetlerde self managed destek sistemi geçerlidir ve ticket ile bildirilmesi zorunludur. Ayrıca Genç Host kendinden kaynaklı olmayan herhangi bir sorunda destek vermeme hakkını saklı tutar. Genç Host'un hiçbir destek yükümlülüğü yoktur ve tek sorumluluğu hizmeti çalışır halde teslim etmektir. Bunun haricindeki durumlarda (e-posta hesabı açma, panel kurulumu, veritabanı oluşturma vb.) destek vermek tamamen Genç Host'un insiyatifindedir. Belirtilen 7/24 destek sistemi telefonla yapılan her çağrıya anında cevap alınabileceği veya gönderilen destek taleplerine hemen cevap verileceği anlamına gelmez. Hızlı ve profesyonel destek ekibimiz bildirimleri olabildiğince hızlı cevaplamaktadır ancak burada belirtilen 7/24 destek kavramı mesai saatlerine bağlı kalınmadan çalışıldığını gösterir ve o anki yoğunluğa göre destek talepleri sırayla cevaplanır.

Madde 6 - Karalama/Kötüleme Kampanyaları

Hizmet alan kullanıcılar tarafından internet ortamında Genç Host'u karalama, olumsuz eleştirme ve/veya herhangi bir platformda bu gibi kampanyaların başlatıldığının tespit edilmesi durumunda alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Madde 7 - Argo Kelime ve Hakaret

Kullanıcılar tarafından Genç Host çalışanlarına yapılacak herhangi bir hakaret/küfür veya aşağılama durumlarında alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Madde 8 - Uptime Garantisi

Genç Host tarafından sağlanan %99 uptime garantisi pazalama amaçlıdır. Üçüncü parti izleme yazılımlarının bildirdiği uptime raporları Genç Host için geçerli değildir. Genç Host uptime raporlarını kendisi tutmakta ve incelemektedir. Uptime garantisinin yerine getirilmediğini düşündüğünüz durumlarda [email protected] adresine e-posta ileterek bilgi isteyebilirsiniz. hizmetler de, yalnızca ağ için garanti verilmektedir, sitelerin çalışır ve/veya erişilebilir durumda olması Genç Host'un sorumluluğunda değildir. Bu gibi durumlarda, kullanıcı bildirmedikçe, Genç Host sorundan haberdar olmayacaktır.

Madde 9 - Bayi Hosting Sorumluluğu

Bayi (Reseller) Hosting hizmeti alan kullanıcılar kendi müşterilerine destek vermekle sorumludur. Genç Host Bayi Hosting kullanıcılarının müşterilerine herhangi bir şekilde destek vermeyecektir. Bayi Hosting kullanıcılarımız kendisinin ve müşterilerinin barındırdığı içeriklerden sorumludur. Genç Host Bayi Hosting kullanıcılarının yaptığı illegal davranışlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Madde 10 - Fiyat ve Paket Değişikliği

Satın alınan hizmet için, hizmet süresi boyunca, ek bir özellik satın alınmadığı sürece veya izin verilen limitlerin dışında kullanım yapılmadığı sürece, ek bir ücret talep edilmeyecektir. Genç Host, hizmet süresi bitiminde fiyatları değiştirme ve/veya yeni fiyatlandırmayla hizmet yenileme hakkını saklı tutar. Genç Host sağladığı tüm hizmetlerde istediği gibi teknik değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Paketler üzerinde istediği gibi düzenleme yapabilir, bu konuda Genç Host sorumlu tutulamaz.

Madde 11 - Zararı Karşılama

Genç Host'tan hizmet alan kullanıcılar, Genç Host'u hiçbir şekilde zarara uğratmayacağını, herhangi bir maddi/manevi zarar vermeyeceğini kabul eder ve verilen herhangi bir maddi/manevi zararı karşılayacağını taahhüt eder.

Madde 12(a) - Yasal Zorunluluklar

Genç Host'tan hizmet alan kullanıcılar, Genç Host'a herhangi bir yasal yükümlülük vermemeyi kabul eder. Ayrıca olası bir durumda bütün mahkeme ve avukat masraflarını talep edilen süre içerisinde karşılayacağını taahüt eder.

Madde 12(b) - Yasal Bilgi Verme Zorunluluğu

Genç Host, gerekli durumlarda yasal merciilere talep edilen her bilgiyi vermek zorundadır (savcılık veya yetkili kurum tarafından yazılı olarak beyan edildiği takdirde). Bu bilgiler, gerekli durumlarda, kullanıcıya ait özel bilgiler de olabilir.

Madde 13 - Feragat

Genç Host kullanıcıların barındırdığı hizmetlerin göreceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Genç Host kullanıcıya hiçbir garanti sunmamaktadır. Bunlara Genç Host ve herhangi bir Genç Host görevlisinin sebep olacağı veri kayıpları, gecikmeler, kesilmeler, hatalı bilgi teslimatı da dahildir. Oluşabilecek bir hack olayında verilerin/bilgilerin 3. kişilerce elde edilmesi durumunda Genç Host sorumluluk kabul etmeyecektir.

Madde 14 - Limitsiz Hosting ve Reseller

Limitsiz web hosting hizmetleri, sadece web sitelerinin dosyalarının barındırılması ve sadece web sitesinin trafiğini kapsamaktadır. Limitsiz web hosting alanı, veri depolama (örn. rar, exe, mp3 vb.) ve/veya yedek alanı amacıyla kullanılamaz. Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 200.000 inode (dosya barındırma) limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir. Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 2GB RAM limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir. Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 5MB I/O limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.

Madde 15 - Sunucu Yazılımları

Genç Host paylaşımlı hosting sunucuları profesyonel optimizasyon firmaları tarafından optimize edilmiş olup tüm özellikleri stabildir. Hiçbir kullanıcının isteği üzerine sunucuya ek bir yazılım kurulmaz/kurulu yazılımların ayarları değiştirilmez.

Madde 16 - Haberdar Olma

Genç Host'un duyurduğu son dakika haberlerinin takibinden müşteri sorumludur. Genç Host müşteriyi değil, müşteri Genç Hostu'u takip etmek zorundadır.

Madde 17 - Hizmet İptali

Genç Host haber vererek veya haber vermeksizin herhangi bir hizmeti, geri ödeme yapmaksızın veya kısmi geri ödeme yaparak, sebep göstermeksizin, istediği zaman sonlandırma hakkını saklı tutar. Ödeme tarihinden sonraki 3 gün boyunca ödeme gecikmeli olarak yapabılabilir. Ancak bu 3 günün sonunda ödeme yapılmazsa hizmet kalıcı olarak silinir. Genç Host yedek verme ve hizmeti açık tutma sorumluluğunda değildir.

Madde 18 - İzinsiz Eylemler

Web Hosting/Bayi Hosting İçin 90 saniye'den daha uzun süre boyunca %25'in üzerinde yapılan kaynak kullanımı yasaktır. Soruna neden olabilecek birçok aktivite bulunmaktadır, bunlara CGI yazılımlar, FTP, PHP, HTTP vb. dahildir. Web hosting hesapları için günlük %5'den fazla, reseller hosting hesapları için günlük %12'den fazla ortalama kaynak kullanımı yapmak yasaktır. FTP alanında barındırılan 5 MB ve üzeri dosyalar sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Tek dosya için izin verilen maksimum limit 5 MB'dir. Sunucularımızda herhangi bir sucunu tabanlı program çalıştırmak yasaktır. IRCD gibi sunucu tabanlı programları kapsamaktadır. Google Cash/AdSpy gibi örümcek veya indexleyici programlar çalıştırmak yasaktır. IRC (Internet Relay Chat) ağlarıyla iletişime geçen herhangi bir yazılım çalıştırmak yasaktır. Herhangi bir proxy uygulaması çalıştırılması yasaktır. Herhangi bir bit torrent uygulaması çalıştırmak yasaktır. Yasal torrentlere sunucularımız dışı link verebilirsiniz fakat sunucularımızda barındıramazsınız. Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz. Counter-Strike, Half-Life vb. gibi oyun sunucuları uygulamaları yasaktır. 15 dakikadan daha kısa aralıklarla cronjob uygulamaları çalıştırmak yasaktır. Dosya paylaşım yazılımları çalıştırılması yasaktır (RapidShare vb.) Audio stream/video broadcast uygulamaları çalıştırılması yasaktır. Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları Genç Host tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir.

Madde 19 - SPAM

Genç Host, istenmeyen e-posta gönderimine, toplu e-posta gönderimine ve spam e-postalara karşı kesinlikle tolerans göstermemektedir. Bu hususa uyulmadığı taktirde, alınan hizmet/hizmetler, haber verilerek/haber verilmeksizin sonlandırılacaktır. IP bloğumuzun e-posta kara listelerine (black list) girmesine sebebiyet veren bütün hizmetler haber verilmeksizin sonlandırılacaktır.

Madde 20 - İade Koşulları - İade Şartları

Genç Host'un %100 geri ödeme garantisi bulunmaktadır. Kiralık sunucu, VPS/VDS, bayi hosting ve diğer hizmetlerde iade yapılması mümkün değildir. Alan adları, yazılım lisansları ve SSL sertifikaları giderli ürün sınıfına girdiğinden hiçbir koşulda iadesi ve iptali mümkün değildir. Genç Host'un yaptığı kampanyalar ile "kampanyalı" olarak satın alınan bir ürünün hiçbir koşulda iadesi mümkün değildir. İade garantisi, hizmet sözleşmesine uymadığından ötürü askıya alınan ürünleri kapsamamaktadır. Yapılacak iade işlemlerinde çıkacak herhangi bir komisyon (havale/EFT ücreti vb. gibi), müşteri tarafından karşılanacak ve iade tutarından düşülecektir. Ücret iadesi Ürün/Hizmet alındıktan 3 içinde bildirilmez ise iade hak talebinde bulunamaz. talebinizi bize bildirmenizin ardından 15 iş günü içerisinde yapılacaktır, bu süre dolmadan hiçbir kullanıcı hak talebinde bulunamaz.

Madde 21 - Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Gizlilik Politikası: Herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmadan Genç Host websitesi üzerinde gezebilir ve paketlerimizi inceleyebilirsiniz. Bilgi isteme işlemi sadece sipariş sırasındaki üyelik aşamasında yapılmaktadır. Genç Host, müşterilerinden aldığı her bilgiyi saklamayı ve yasal bir zorunluluk olmadıkça paylaşmamayı taahüt eder. Genç Host'a ilettiğiniz bilgiler sadece amacına yönelik olarak kullanılacaktır (örneğin: çeşitli durumlarda SMS gönderilmesi vb.) Genç Host'a ilettiğiniz tüm bilgiler (e-posta, telefon numarası vb.) sunucularımızda mümkün olan en yüksek güvenlik önlemleriyle saklanmaktadır. Yine de oluşabilecek herhangi bir hack vb. durumunda Genç Host'un hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır. Güvenlik Politikası: Sistemimizde, bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen durumlarda kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek amacıyla çeşitli güvenlik önlemleri kullanılmaktadır. Sitemiz üzerinden yapacağınız alışverişlerde kredi kartı bilgileriniz 256 Bit SSL (güvenlik) sertifikası ile şifreli olarak doğrudan ilgili bankanın sistemlerine iletilir. Sistemimizde hiçbir kredi kartı bilgisi kesinlikle saklanmamaktadır. Sistemlerimiz dünyaca ünlü CentOS işletim sistemi üzerine kurulmuştur, PHP programlama dili ve MySQL veritabanı ile hizmet vermektedir. En son güncellemeler ve alınabilecek en yüksek güvenlik önlemleri tarafımızca düzenli olarak yapılmaktadır. Sistemlerimizde bulunan üye hesabınızı [email protected] adresi ile iletişime geçerek yasal mevzuatlar gereği saklanması gereken bilgiler haricinde sildirebilirsiniz.

Madde 22 - Değişiklik Hakkı

Genç Host gerek gördüğü taktirde hizmet sözleşmesine haber vermeksizin yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir yada maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Isparta Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Bu sayfada bulunan sözleşmeyi Genç Host'tan hizmet almaya başlayan her kullanıcı kabul etmiş sayılır.